Jak vybrat hypotéku

Jak vybrat ten správný hypoteční úvěr? Kde získat ty úplně nejnižší úrokové sazby? To vše se dočtete v tomto krátkém souhrnném článku na téma Jak vybrat hypotéku.

Pokud sháníte hypotéku, určitě jste přemýšleli nad tím, že nejvýhodnější je zajít přímo do banky, obejít tak všechny finanční poradce a jejich provize a získat tím tu nejvýhodnější hypotéku. Chyba. Takto jsem uvažoval i já. Vždyť přece, když zamířím do pobočky Hypoteční banky, banky, která se specializuje pouze na hypotéky, tak nemohu udělat špatně.

Někteří prozíravější obejdou ve svém krajském městě několik bank rovnou se ptají na nejnižší úrokové sazby. Bankovní poradci se jim samozřejmě pokoušejí vyhovět, ale obvykle se odpovědi vyhýbají s tím, že je potřeba případ nejdříve podrobně posoudit a potom je možné zjistit výši úroků.

Je to takový začarovaný kruh. Klient chce vědět úrokové sazby a potom přislíbí, že si hypotéku sjedná právě u ní a banka zase nemůže sdělit přesné úrokové sazby dříve, než klienta získá pro sebe. Není to však tak úplně pravda. Banky se většinou brání odpovědi, úrokové sazby však mají často pevné.

Jak jistě tušíte, žádný z předcházejících postupů klientovi nezaručí tu nejlepší hypotéku. Zde je tedy rada, jak postupovat, abyste u banky získali co možná nejlevnější hypotéku. Možná se budete divit, ale je to přes finančního poradce. Zde se ovšem otevírá nové téma plné úskalí. Jak jistě tušíte, většina finančních poradců jsou velmi špatní (způsobil to velký rozmach finančně poradenských společností, které zaměstnají prakticky kohokoliv). Vy tedy musíte svoji hypotéku řešit přes KVALITNÍHO finančního poradce. Jak však takového najít? Můžete mít například dobrou referenci od známých. Co bych však doporučil já, je najít si finančního poradce na internetu. A tomuto tématu se věnuje pokračování tohoto článku – Jak vybrat hypotéku online.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *