Jakou půjčku si vybrat?

Tento článek pro Vás asi bude překvapením. Jaká je odpověď na otázku jakou půjčku si vybrat? Dozvíte se dále.

Na Českém trhu funguje nepřeberné množství firem a institucí, které nabízejí drobné i větší půjčky. Zaměřme se tedy nejdříve na ty drobné. Asi největšími hráči na trhu je společnost Home Credit Petra Kellnera (nejbohatšího Čecha), Provident (Britská společnost), Citi Bank (Ameriká banka) či Cofidis. Všechny tyto společnosti jsou v Česku dobře zavedené.

Na trhu mikropůjček však operuje velké množství malých firem. Co bych asi všem doporučil? Nikdy si neberte malé půjčky. Jsou totiž v mnoha případech postavené takovým způsobem, aby z klienta dostaly maximum peněz.

Především u menších půjčujících, kteří tlačí úroky co nejníže panují takové praktiky, že firma nevydělává na samotných úrocích z půjčky, nýbrž na sankcích, které se uplatňují při sebemenší chybě klienta. Dojde Vaše platba za půjčku o den později? Pošlete peníze omylem na jiný účet? Šance pro půjčujícího z Vás dostat peníze navíc. A nejedná se o málo! Často klienti ve své nevědomosti podepisují prázdné směnky v domění, že na směnku nedojde. Občas se však stává to, že klient kvůli půjčce na pár tisícovek přijde i o nemovitost. Směnka je velmi silný nástroj, jak z Vás vymáhat peníze, proto ji nikdy nepodepisujte. Možná bych Vám raději poradil následující:

Nikdy si neberte malou půjčku!

nebo

Nikdy si neberte půjčku, pokud se nejedná o nezbytnou hypotéku.

Zkuste vyžít s tím, co máte a neberte si půjčky na věci, které životně nepotřebujete. Nevyplácí se to. Pokud není zbytí, využijte služeb některé z větších společností, ty malé totiž své výnosy získávají výhradně přes exekuci. Samotné půjčování je neživí. Vždy ale pamatujte na to, že i firmy výše si za svoje služby účtují nemalé úroky.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *